Selecție proiecte

În următoarea perioadă juriul se va întruni pentru a selecta proiectele participante la ediția a patra. Pe 1 martie vom reveni cu rezultatele selecției.

Membrii juriului sunt prieteni și susținători consecvenți ai Brasov Heroes încă de la prima ediție, persoane implicate în comunitate și activ interesate de ceea ce se întâmplă în jurul lor.

Gabriel Bălănescu - Director Executiv al Fundaţiei Comunitare Braşov

Am revenit în România în 2006 stabilindu-mi rezidența, iar de atunci am lucrat pentru diverse corporaţii şi am continuat studiile în ţară, finalizând un MBA în marketing şi un doctorat în Sociologie, specializându-mă pe cultura romă. Fotografia este o pasiune, iar practica observaţiei a ceea ce are loc în jurul meu se regăseşte deseori imortalizată în fotografii.

Cristina Gabriela Popa - Director Economic al companiei DUVENBECK LOGISTIK

Nu doar cred, ci sunt convinsă că împreună cu Fundația Comunitară Brașov putem schimba din ce în ce mai multe vieți, atât pe ale noastre cât și viețile celor din jurul nostru, cei ce ne aleg și pe care îi alegem! Iubesc Brașovul, iubesc natura, cultura, oamenii frumoși și inovatori, dornică oricând să mă alătur lor în dezvoltare. Pasionată de călătorii, drumeții, filantropie și dornică de a reda tristeţii speranţa!

Deea Ursachi - Coordonator local Bv-Cv-Hr al Asociației De-a Arhitectura

Susțin Brașov Heroes pentru că avem un țel comun, acela de a educa comunitatea spre binele orașului nostru.

Adina Farcaș - Director Marketing Cinema One

Susțin Brasov Heroes pentru că iubesc să întâlnesc oameni nobili. Pentru că îmi doresc ca împreuna cu Fundația Comunitară Brașov să ofer și mai multă susținere celor care au nevoie. Suntem oameni, iar iubirea față de frumos și față de aproapele nostru cred că este cel mai frumos dar pe care îl poți oferi. Îmi place să susțin proiecte și să mă pot implica în evenimente sociale.

Laura Popeea - Membru de board al Fundaţiei Comunitare Braşov

Sunt încântată să fac parte din acest proiect . Am ales să particip de la primul Brasov Heroes pentru că a sosit momentul să dau înapoi ceea ce am primit, ceea ce sunt și știu. Şi o fac cu totul sufletul pentru că simt că acest scop este unul nobil. Misiunea noastră este să activăm comunitatea și să creăm o comunitate unită și generoasă în Brașov.

Ruxandra Oprică - Director administrativ Rețeaua CAN Brașov

Cred în schimbarea pe care oamenii o pot produce în comunitate! În fiecare dintre noi poate exista acea pasiunea care transformă dorințele în realitate și problemele în obiective. Mă bucur să fiu alături de oameni care vor și pot să pună lucrurile în mișcare!

Laura Istrate - Co-fondator Centrul de Voluntariat Brașov și responsabil comunicare/manager de proiecte ProPark Fundația pentru Arii Protejate

Brașov Heroes este un concept integrat, normal și firesc într-o comunitate în care oamenii sunt solidari și acționează împreună. Este o oportunitate de a face fapte bune, de a afla despre activitatea organizațiilor non-guvernamentale care duc o muncă incredibilă în cauzele în care sunt implicate dar și un mod creativ și ingenios de colaborare . Este pentru prima dată când fac parte din echipa de jurizare și abia aștept să cunosc proiectele care vor participa la Brașov Heroes în 2018.

Anca Brâglezan - Marketing Manager Visionaria Bausch + Lomb

Pentru mine, Brasov Heroes înseamnă grija pentru comunitate: de la oameni cu dizabilități până la aspectul orașului, acest eveniment reușește să cuprindă o arie largă de cauze. Existența Brasov Heores mă bucură și mă inspiră în a fi mai implicată și mai atentă la tot ce mă înconjoară.