Ioana Comaromi

Asociația Copiii de Cristal

Centru-Complex Rezidențial pentru adulți cu autism fără familie

În anul 2021, Ioana a luat o decizie foarte importantă, s-a hotărât să se alăture și să susțină visul copiiilor de cristal: realizarea primului Centru complex rezidențial pentu adulții cu autism fără aparținători. Acest lucru s-a întâmplat după ce a cunoscut beneficiarii Centrului de zi din Brașov, centru înființat de Asociația Copiii de Cristal. Vizita a ajutat-o să înțeleagă mai bine ce înseamnă o bucățică mică din viața unei persoane cu autism și fără ezitare s-a hotărât să susțină acest proiect și acest vis al Copiiilor de Cristal. Nu numai că s-a decis să susțină acest vis, s-a și implicat pentru ca acest vis să devină realitate. Încă din ediția anterioară a programului Brașov Heroes, Ioana a fost trup și suflet pentru ca acest vis al copiiilor și al nostru să devină realitate. O parte din inima ei bate pentru acest proiect, anul acesta Ioana, dorește să ne fie din nou ambasador și ca și anul trecut, va lupta ca acest proiect al nostru să devină un vis împlinit pentru copiii de cristal.

PARTENERI BRONZE