Lidia Bășa

Grupul Civic Casa Bună Sânpetru & Asociația BertaLand

E nevoie de un sat să crești un copil!

Sunt ambasadoare pentru proiectul „E nevoie de un sat să crești un copil” al celor de la Bertaland și Casa Bună Sânpetru.

Având parte de experiența unei vieți în care a trebuit să lupt constant pentru a răzbate în societate, încă de la naștere pentru că, datorită stării de sănătate arăt diferit, iar nivelul de ”inteligență” era și e mereu legat de cum arăt, știu cum este să fii marginalizat și pus la colț. Prin prisma acestei experiențe de viață am ales să ajut această cauză.
Și cum nu întineresc, nu pot să nu observ seniori uitați de lume, însingurați și triști, care au și ei nevoie de o vorbă bună, de un zâmbet, de un strop de bucurie.

Vă rog să vă imaginați, fie și pentru o clipă, cele două generații, copiii și seniorii, ajutându-se și prețuindu-se reciproc. Și cu animăluțe îngrijite și adorate pe lângă ei.
Am ales această cauză pentru ca sub umbrela ei vor fi ajutați copiii, seniorii și animăluțe, toate având un numitor comun: nevoia de RESPECT, ÎNȚELEGERE și mai ales IUBIRE.

Cei care aveți în voi aceste valori, vă rog din suflet să donați pentru această cauză!
Vă mulțumesc încă de pe acum!

PARTENERI BRONZE