ACASĂ CONTUL MEU

8 Septembrie 2024 - Lacul Noua

EDIȚIA 2022

În 2022, în cadrul ediției a noua a programului emblematic de strângere de fonduri al fundației, am activat comunitatea și am mobilizat #EroiideBrașov într-o cursa fabu- loasă de fundraising.
Pe parcursul campaniei de fundraising Brașov Heroes#9 2022, care s-a desfășurat pe durata a 3 luni, împreună am reușit să strângem un fond de 404.387 lei pentru cele 11 cauze comu- nitare participante. Astfel am depășit cu 136% din obiectivul cumulat de finanțare și am sărbătorit un record absolut de fundraising al Asociației Kastel Youth, care a reușit să atragă un buget de 100.590 de lei pentru proiectul lor “O masă caldă pentru toți”.

Matematica implicării a însemnat: 404.387 de lei mobilizați prin dăruirea celor 147 de ambasadori ai cauzelor, prin susținerea celor 1601 de alergători înscriși, prin implicarea celor 1426 de donatori individuali, prin aportul celor 40 de companii implicate dintre care cei 2 co-organizatori Cartier Coresi și Decathlon, 19 companii care au sprijinit evenimentul, 19 companii și-au susținut angajații să devină alergători la cursa cu obstacole a comunității.
Energia efervescentă a evenimentului sportiv filantropic, din 4 septembrie 2022, de la lacul Noua, în care am vibrat cu toții la unison, a fost posibilă datorită echipei interne a fundației de 3 membri, celor 7 colaboratori externi, celor 90 de voluntari și celor 300 de susținători prezenți în ziua evenimentului.

Parteneri:

EVENIMENTUL- PLATFORMĂ DE STRÂNGERE DE FONDURI A FOST SUSȚINUT DE CĂTRE COMPANIILE:

Co-organizatori: Decathlon România și Cartier Coresi
Parteneri: Vodafone, Cinema One, Nagarro, Miele, Majorel, Ana Hotels, Cabinet Leahu

Susținători:

Primăria Municipiului Brașov, Asociația Floare de Colț, Asociația Carpathian MTB Trails, Recreate Management, Miele, Best Optic, Ana Hotels, NN, Zizin, Miele România, Kiss Fm, Rock FM, La unghiuțe

Galerie Video Ediția 2022:

Galerie Foto Ediția 2022:

Pregătiri și momentele dinaintea startului

Startul curselor

În timpul cursei

Obstacole