Proiect: Carantină de-am avea, vieți mai multe am salva!

Organizația: Asociația Care for Dogs

Target: 13000 lei

Asociația Care for dogs a început de acum 5 ani o luptă grea de salvare a câinilor abandonați pe străzi (până în prezent am salvat peste 2.000 de căței). Atunci când salvezi, îți iei asupra ta responsabilitatea animalelor pentru toată viața lor. Asta înseamnă în medie 15 ani pentru fiecare. Poate pentru tine nu înseamnă mult, dar imaginează-ți cum ar fi să știi că ești responsabil pentru viața a peste 2.000 de suflete. Trebuie să te asiguri că le merge bine, că au tot ce este necesar : mâncare și apă, spațiu de alergat, că își urmează tratamentele dacă sunt bolnavi, că se adaptează la adoptator etc… Însă puii rămân cea mai sensibilă și vulnerabilă categorie salvată de noi, pentru că au imunitate scăzută și riscul de a contacta viruși mortali este foarte mare.

Mai multe detalii ...

Fundația Comunitară Brașov